Yves Rocher Göz Makyaj Temizleyicileri

by - Ekim 12, 2017


Bugün Yves Rocher’nin birbirinden farklı 2 göz makyaj temizleyicisinden bahsedeceğim. Ben birine bayıldığım halde diğerini hiç sevmedim.

Kullanım sırama göre gitmek istediğim için öncelikle çok sevdiğim, benim için en uygununu bulduğumu düşündüğüm makyaj temizleyiciyle başlamak istiyorum:


Yves Rocher Hassas Göz Makyaj Temizleyicisi (Mor)

İçeriğinde bulunan mavi kantaron çiçeğinin yatıştırıcı etkisiyle benim gibi hassas gözleriniz varsa nazikçe, gözleriniz yanmadan tüm makyajınızı temizleyebiliyorsunuz. Ben waterproof maskara kullanmadığım için rimelimi çıkarmada da hiçbir sorun yaşamıyorum. Suya dayanıklı maskara kullanıyorsanız belki aynı performansı göstermeyebilir ama denemek lazım.

Şişenin üzerinde formülünde %99’dan fazla bitkisel içerik bulunduğu ve renklendirici, parfüm, mineral yağ, paraben bulunmadığı yazıyor. Makyajı temizledikten sonra gözde kesinlikle yağlı bir his bırakmıyor. Su gibi yağsız yapısı ve performansıyla benden 10 puan aldı ve arayışıma son verdi 💜

Bahsedeceğim diğer ürün en yoğun göz makyajını bile temizlemeyi vaat eden:

Yves Rocher Ekspres Göz Makyaj Temizleyicisi (Mavi)Çift dokulu formülü şişede 2 katman halinde duruyor ve pamuğa dökmeden önce çalkalayıp homojen hale getirerek kullanıyorsunuz. Suya dayanıklı göz makyajını bile iz bırakmadan temizlemek üzere formüle edilmiş. Yine ilk ürün gibi makyajı kolayca çıkarıyor.

İçeriğinde yine mavi kantaron çiçeği öz suyu bulunduğundan gözümde herhangi bir yanma, tahriş yapmadı. Ancak benim hiç hiç sevmediğim bir durum olarak makyajımı temizledikten sonra gözümde yağlı bir tabaka bıraktı. Gözlerimi her seferinde o yağlı his gidene kadar suyla durulamak zorunda kaldım.

Hassas gözler için olanını ne kadar beğendiysem Ekspres olanını da hiç sevmedim. Elimdeki Ekspres 100 ml seyahat boyunu nihayet bitirdim ve tekrar hassas gözler için olana geri döndüm.

Yves Rocher kartı olanlara doğum gününde pek çok üründe 2 al 1 öde kampanyası yapıyor. Ben de bu kampanyadan faydalanıp 2 adet 200 ml büyük boy Hassas Göz Makyaj Temizleyicisi'ni 39.90 TL'ye almış oldum. Bunlar ne kadar gidecek bilmiyorum, bittiğinde yine bu tarz bir indirim yakalarsam stoklamayı düşünüyorum.

Yves Rocher’nin göz makyaj temizleyicilerini denediyseniz sizin favoriniz hangisi?
You May Also Like

0 yorum