Bioderma Sebium Hydra vs Avene Cleanance Hydra

by - Aralık 13, 2016


Merhaba!

Yaklaşık 1,5 sene önce ben de 4 aylık bir Roaccutane tedavisi aldım. Yağlı bir cildim vardı. En sonunda sıkılıp son gittiğim ve çok memnun kaldığım doktorumun önerisiyle Roaccutane tedavisine başladım. Bununla ilgili şimdi çok fazla ayrıntıya girmeyeceğim, ileride bir yazımda tedavi süreciyle ilgili detaylardan bahsetmeyi düşünüyorum, belki birilerinin işine yarar.

Tedavi sürecinde ve sonrasında halen kullandığım, çok ama çok memnun olduğum Bioderma Sebium Hydra Cream ve bir eczaneden Bioderma ellerinde kalmadığı için onun muadili olarak verdikleri, yaklaşık 1 aydır kullandığım Avene Cleanance Hydra Cream' den bahsetmek istiyorum.

İki kremin de amacı tedavi sonucu kurumuş ve tahriş olmuş yağlı ciltleri nemlendirmek ve yatıştırmak. Kutularının arkasında yazan özellik ve içerik bilgilerini aşağıdaki fotoğrafta bulabilirsiniz. İkisi de 40 ml'lik tüplerde ve ikisinin de benim için en önemli özellikleri komedojenik olmamaları (gözenek tıkamamaları yani sivilceye sebep olmamaları) ve hipoalerjenik olmaları. Bioderma'da parabensiz diye özellikle belirtilmiş.Cildim şu an genellikle kuru, hatta ara sıra pul pul dökülüyor. Özellikle tedavi süresinde cildim o kadar kuru ve hassastı ki dokunduğumda kızarıyordu ve Bioderma oldukça toparladı. Nemlendirmesi çok başarılı, kesinlikle yağlı değil, tüm yüzüme sürüyorum, hemen emiliyor yumuşacık yapıyor. Yine de kuru ciltlere yönelik bir ürün olduğu için yağlı ciltlerde bu kadar başarılı olmayabilir tabii. 

Avene de aynı formda gözüküyor ancak bende şöyle bir durum oldu: Avene'i ilk kullandığımda bazı akşamlar tüpü sıktığımda içinden beyaz krem değil su gibi bir sıvı çıkıyordu ve yağlı gibiydi. Sanki tüpün içinde karışmamış gibi. Sonra farkettim ki parmağıma sürmeden önce tüpü çalkaladığımda böyle bir sorun olmuyor, normal beyaz krem geliyor. Avene de nemlendirme konusunda başarılı ancak fazla sürüldüğünde ilk birkaç dakika yüzde yapış yapışlık hissi oluyor.

İkisini karşılaştıracak olursam Bioderma'yı daha başarılı buluyorum. Son olarak n11.com'dan Bioderma Sebium Hydra'yı 35 TL'ye aldım. Eczanelerde fiyatı 50 TL civarında. İlk fotoğrafta görülen 2 adet minik Bioderma Atoderm Intensive Foaming Gel kutunun içinden çıktı. İleri derecede cilt kuruluğu için yatıştırıcı ve temizleyici jelmiş. Cildimin ileri derecede kuru olması imkansız olduğu için onu henüz denemedim, kullanırsam mutlaka yazarım :)) Avene Cleanance Hydra'yı de eczaneden 60 TL civarında aldım diye hatırlıyorum. Avene'in bitmesini bekliyorum, tekrar Bioderma'ya döneceğim. Yalnız ikisini de az bir miktarda sürmek yeterli olduğundan oldukça bereketliler. Rahat birkaç ay gittiklerini söyleyebilirim.

Bunları kullandıysanız hangisinden memnun kaldığınızı yorum olarak aşağıda belirtin lütfen, merak ediyorum!

Sevgiler.


You May Also Like

2 yorum

  1. Teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  2. I've heard good things about this avene product... Going on my wish list now..... :)

    YanıtlaSil