#fullinloves: Şubat 2018

by - Mart 19, 2018


secret the power kitap

Herkese merhaba!

Bitenler serisi gibi yeni bir aylık yazı serisine başlıyoruuz! Bir önceki ay bitirip sevdiğim bir kitap, bir film, bir diziyi (ilerde başka şeyler de eklenebilir, fikirlerinizi bekliyorum) sizinle paylaşacağım. Serinin ismi ne olsun diye çok düşündüm, #fullinloves'da karar kıldım, umarım seversiniz :)

secret the power kitap

The Secret kitabını uzun zaman önce okumuştum ve sonrasında çıkan The Power kitabını da almıştım. Kitabı anca geçtiğimiz ay okuma fırsatım oldu. Bu Secret kitaplarını saçmalık olarak mı görüyorsunuz bilmiyorum ama ben baya seviyorum. "Çok paranız olduğunu düşünürseniz zengin olacaksınız" gözüyle bakılırsa çok sığ olabilir ama ben kitabın verdiği "iste, inan, şükret", "hayatta ne verirsen onu alırsın" mesajlarını seviyorum. Yağmurlu, gri kış günlerinde modum çabuk düşüyor ve bu kitap beni motive ediyor, hayallerim için inanç veriyor. Son bıraktığımdan bu yana 2 kitabı daha çıkmış, onları da alacağım.

jennifer lawrence

Geçen ay uzun zamandır izlemek için sabırsızlandığım Javier Bardem ve Jennifer Lawrence'lı Mother! filmini nihayet izledim! Filmde sıradan bir hayat süren bir çiftin evlerine ansızın davetsiz bir misafirin gelmesiyle düzenleri bozuluyor. Birkaç gün sonra bu misafirin eşi de gelince işler iyice karışıyor. Spoiler vermemek için fazla detaya girmek istemiyorum ama film metaforlarla dolu. Ben izlemeden önce hakkındaki yorumları okumuştum ve filmdeki sembolleri bilerek daha farklı bir gözle izledim. Film ya çok sevilecek ya da nefret edilecek türden bir film, zaten bir festival gösteriminde yuhalanmış 😒 Ben filmden çok etkilendim ve izlerseniz gözden kaçırdığınız ayrıntılar için sonrasında film kritiklerini mutlaka okumanızı öneririm. Jennifer Lawrence da bu filmde gözüme pek bir güzel geldi 😍

jennifer lawrence javier bardem

this is us

Şubat ayında izlediğim ve gelmiş geçmiş ennnnn sevdiğim dizi ilan ettiğim canım This Is Us'la ilgili şurada bir yazım mevcut, okuyabilirsiniz. 18 bölümlük 2. sezonu geçtiğimiz hafta bitti, her bölümü gülümseyerek, genellikle gözlerim dolu dolu, bir çırpıda izleyip yetiştim. Oyuncular birkaç hafta önce 2. sezonun çekimlerini bitirip tatile girdiler bile. 3. sezon için ben de onlar kadar sabırsızlanıyorum! Bitanecik Jack Pearson rolüne hayat veren Milo Ventimiglia'nın sıkı takipçisi oldum 💘

Geçenlerde bir akşam öylesine açtığım The Tonight Show Jimmy Fallon'a This Is Us kadrosu konuk olunca sevinçten havalara uçtum. Tatlılıklarını izlemek isteyenler olur diye videonun linkini aşağıya bırakıyorum. Sizi seviyorum Big Three!


Hafta içi araya yeni yazı sıkıştırmazsam Pazartesi günü yeni bir inceleme yazısında görüşmek üzere!

Sevgiler.

Fulya.


You May Also Like

2 yorum

  1. diziyi izleyeceğim ama daha sıra gelmedi..secret ve power kitaplarını ise hiç sevemedim ben :-((

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Diziyi kesinlikle öneririm 👌😊

      Sil